ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצרו אתכם קשר

  איטום מרפסת

  חומר איטום מרפסת מרוצפת

  התופעה של נזילות מהמרפסת היא תופעה מוכרת ונפוצה למדי. לעתים היא נובעת מעבודה לא מקצועית שנעשתה על ידי חומרי איטום לא איכותיים, לעתים כתוצאה מחוסר בדיקת תקינות בסיום האיטום ואילו לעתים לאור נסיבות טבעיות של בלאי ושחיקה. לא משנה מאילו סיבות זה נובע, אם אתם סובלים מנזילה מהמרפסת עליכם להיעזר בשירותיו של קבלן איטום, המאפשר איטום מרפסת.

  מחיר איטום מרפסת

  איטום מרפסת הינו תהליך הכולל בין היתר הרמה של הרצפות ואיטום החלק התחתון, בו הותקנה מערכת איטום עוד בשלבי תהליך הבנייה שלה. בהגיעו למרפסת שלכם, איש המקצוע יפרק תחילה את הריצוף הקיים, לאחר מכן יחליף או יתקן את יריעות האיטום הקיימות ובסיום ירצף את הכול מחדש.

  מדובר בשיטה שמסייעת בפתרון בעיית הרטיבות באופן שורשי, כאשר המחיר שלה עומד על 1000-7000 שקלים למ"ר. המחיר כולל בתוכו גם את עבודת הפירוק, עבודת האיטום, הריצוף המחודש וכן מגלם גם את עלויות חומרי האיטום. ככל שהפסולת המצטברת תהיה קשה יותר לסילוק, כך המחיר עשוי לעלות בהתאם.

  איטום מרפסות מרוצפות

  כאשר מבצעים עבודות איטום מרפסת, חשוב לבצע באותה נשימה בדיקת הצפה, שתפקידה הוא לוודא את תקינות האיטום, וכן שלא נגרמות נזילות או הצפות. את הבדיקה הזו מבצעים רק בסיום האיטום ולאחר שהחומרים התייבשו לגמרי. אמנם זה מעכב במעט את התהליך והגישה למרפסת תוגבל בעוד כמה ימים, אולם בפועל זה יאפשר לכם להיות בטוחים שהמרפסת תקינה בכל ההיבטים.

  הבדיקה מתנהלת באופן הבא: משתמשים באוטם שסוגר על כל פתחי הניקוז הקיימים במרפסת, מה שגורם להצפת מים במרפסת, המגיעה עד לגובה של כמטר. המצב נותר סטטי למשך שלושה ימים, במהלכם מוודאים שמאגר המים לא מחלחל חזרה לפתחים או נוזל מהמרפסת. אם מגלים במהלך הבדיקה שאכן ישנה בעיה, נותנים פתרון מידי ומבצעים בדיקת הצפה נוספת בסיום. במידה ולא אובחנו נזילות, המרפסת תקינה לחלוטין וניתן להשתמש בה מיד לאחר סיום הבדיקה.

  חשוב לבצע איטום מרפסת אצל חברה המתמחה באיטום. יש לעבוד עם גורמים אחראים ומנוסים. מוקד האיטום היא חברה מובילה בתחום. פנו אליה עוד היום.

  איטום מרפסת מרוצפת

  איטום מרפסת מרוצפת

  מתי עולה הצורך באיטום מרפסת מרוצפת? כאשר מבחינים בנזילות מזיקות שנובעות מהמרפסת. ישנן כל מני סיבות אפשריות לתופעה הזו, ביניהן נסיבות טבעיות של שחיקה ובלאי ולחלופין היעדר מקצועיות בהליך התקנת האיטום המקורי. להלן כל מה שחשוב לדעת בנושא.

  דרכים לאיטום מרפסת מרוצפת

  כיום משתמשים בשלוש דרכים עיקריות לאיטום מרפסת מרוצפת, כאשר כל אחת מהן אפקטיבית בדרך אחרת ובעלת מחיר אחר:

  1. פירוק, איטום וריצוף מחדש – בשיטה זו מתחילים בפירוק כלל הרצפות שבמרפסת, כולל המילוי שנמצא תחתיהן. לאחר מכן מבצעים עבודת איטום ובסיום מרצפים את כל השטח מחדש. אמנם שיטה זו דורשת יותר עבודה, אולם בפועל מבטיחה טיפול שורשי ועמוק בבעיית הרטיבות והנזילות. לאור יעילותה המקסימלית והמורכבות שבה, המחיר הנדרש בגינה הוא יקר בהתאם.
  2. איטום על ריצוף קיים והוספת שכבת ריצוף נוספת – בשיטה זו מוציאים את הריצוף הישן ומעליו מתקינים שכבת איטום נוספת. מאחר והיא לא רלוונטית לכול סוג של מרפסת, יש לבדוק האם ניתן להעמיס עליה משקל נוסף בהנחה והמשטח יציב וכן שמותר להוסיף לה גובה. זוהי שיטה פחות מומלצת ונפוצה בקרב קבלני איטום.
  3. איטום הריצוף במרפסת – בשיטה זו פותחים את החריצים שבין המרצפות באמצעות מסור דיסק, מנקים את המרפסת ובסיום ממלאים את הרווחים שנקוו ברובה אפוקסית או אקרילית. אמנם שיטה זו מהירה וזולה, אולם בפועל מעניקה רק פתרון קוסמטי ולא נוגעת בשורש בעיית הרטיבות.

  שלבי איטום מרפסת מרוצפת

  מאחר והשיטה הראשונה היא הפופולרית והמובילה מבין כולם, נדון בשלבים המאפיינים אותה:

  1. פירוק של הריצוף וסילוק הפסולת – בשלב הראשון הורסים את המרצפות כדי לאפשר איטום מקיף ויסודי.
  2. הכנה לאיטום – טרם פעולת האיטום, יש להכין אלמנטים שונים שקיימים במרפסת לקראת זה, ביניהן מריחת פריימר, הכנת רולקות ויצירת סף הפרדה.
  3. איטום באמצעות יריעות ביטומניות – מניחים יריעות ביטומניות בעובי של 4-5 מ"מ, בדרך כלל שחורות מאחר והן אלו שמשמשות לאיטום מרפסת, ובכך אוטמים את המרפסת מפני רטיבות ונזילות.

  אל תבצעו עבודות איטום אצל מי שהוא לא בעל ניסיון. חברת מוקד האיטום היא בעלת ניסיון של עשרות שנים בתחומה, עם הצוות המקצועי ביותר.

  איטום מרפסת לפני ריצוף

  איטום מרפסת לפני ריצוף

  בונים בית חדש? משפצים דירה קיימת? אחד הדברים הכי חשובים הוא נושא האיטום. בין אם אתם אנשי מקצוע המתעסקים בענף הבנייה ובין אם אנשים שבונים באופן עצמאי את ביתם החדש, יש חשיבות רבה להכרת שיטות מומלצות לאיטום וחומרי גלם שכדאי לעבוד איתם. חלל המרפסת בבית מחייב התעסקות בנושא האיטום, שכן יש בו חשיפה מוגברת למזג האוויר המשתנה. להלן כל מה שחשוב לדעת אודות איטום מרפסת לפני ריצוף.

  איטום מרפסת לפני ריצוף – מה דרוש?

  מעבר לחשיבותם הרבה של חומרי הגלם המשמשים לטובת איטום מרפסת לפני ריצוף, ישנם כמה פרמטרים חשובים לא פחות שמחייבים התייחסות:

  • שיפועים – המים הוא מקור כוח עליון בטובה, וכדי להתמודד מולו בצורה יעילה ונבונה יש לשים לב שמתקינים שיפועים בצורה נכונה, טרם התקנת שכבות האיטום. בנוסף, יש לאטום בצורה מיטבית כל מה שבא במגע עם הרצפה, כמו ארובה, צינורות ועוד. השיפוע האופטימלי במרפסות הוא 2 אחוזים.
  • יציקת רולקות – הרולקות מסייעת במניעת הצטברות של מים או לכלוך וכן תורמות לאיכותו של האיטום.
  • ניקוז דו מפלסי – הדרך לפנות את המים שמצטברים בין דפנות הריצוף, מעליו ומתחתיו, וכך למנוע מצב שבו המים עומדים סטטיים.
  • סף הפרדה – מדובר ביציקה של בטון שנועדה להפריד בין משטח הריצוף שבמרפסת לבין יתר חללי הבית. את סף ההפרדה ממקמים מתחת לאריחים, והיא לא בולטת מעל פני השטח.

  עם אילו חומרים כדי לבצע איטום מרפסת לפני ריצוף?

  בישראל ישנם כמה חומרי איטום נפוצים במיוחד:

  1. יריעות ביטומניות – זוהי הגרסה המתקדמת והפופולרית של זפת, והיא נחשבת לנפוצה ביותר מבין כל פתרונות האיטום. טרם התקנתה צריך לנקות את הגג ולמרוח שכבת פריימר.
  2. איטום ביטומני משחתי – רלוונטי בעיקר במקרים בהם המשטח קטן או שלחלופין יש קושי בהלחמתו. נוהגים ליישם שלוש שכבות מחומר איטום זה, ובין כל אחת מהן להתקין רשת.
  3. איטום צימטי – רלוונטי בעיקר למקומות קטנים, פחות מומלץ לאיטום מרפסת. היתרון הבולט בו הוא הקשיחות שלו והיכולת המכנית להיצמד בחוזקה לבטון. נוהגים לפרוס בין השכבות רשת שמונעת מהן להיסדק.

  חברת מוקד האיטום היא חברה מומחית בתחום האיטום ובנושאי איטום שונים. פנו אליה עוד היום לייעוץ.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצרו אתכם קשר
   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל

   תפריט נגישות