ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצרו אתכם קשר

  איטום מרתף

  איטום קירות מרתף

  איטום רצפת מרתף

  המרתף הוא חלל נוסף בבית, שמי שמשכיל להשתמש בו זוכה לחדר נוסף שיכול לענות על צרכים שונים: מרתף יינות, הקמת גן ילדים, ייסוד חדר כושר פרטי וכו'. במידה ועושים זאת, הדבר הראשון שצריך לדאוג לו הוא איטום מרתף. כך תמנעו מפני נזילות ורטיבות שעשויות להיגרם במרתף,  ותוכלו לנהל אותו בראש שקט. לפני שאתם קוראים לקבלן איטום שיעשה זאת עבורכם, קראו כאן על התהליך.

  הצורך באיטום מרתף

  כידוע, המרתף הוא חלל שנמצא מתחת לאדמה, ומכאן שהוא קרוב הרבה יותר למים שחלחלו לאדמה. בהיעדר אטימה הרמטית של הקירות ורצפת המרתף כראוי, תתקלו מהר מאוד בהצפות תדירות של מים, אשר יהפכו את המרתף שלכם לכוך לח וטחוב.

  איטום מרתף נעשה עוד בשלב הבניה, טרם כיסויו על ידי אדמה ובניית הקומות העליונות. זהו תהליך המורכב משני שלבים – הראשון הוא איטום הרצפה של המרתף והשני הוא איטום הקירות.

  1. איטום רצפת המרתף – את רצפת המרתף אוטמים עוד בזמן היציקה הראשונית של הבטון, באמצעות יריעות ביטומניות שמתנשאות לגובה של עד 60 ס"מ, אותן מניחים על בסיס הבטון. לאחר מכן איש המקצוע מרתך אותן, ובזה תם שלב האיטום של הרצפה.
  2. איטום קירות המרתף – האיטום של הקירות נעשה על ידי התזה ולא יריעות ביטומניות, משום שהן נחשבות פחות יעילות באיטום קירות. טרם ההתזה יש לוודא שהקירות ערוכים לאיטום, הן מבחינת ניקיון והן מבחינת איטום סדקים. לאחר שמוודאים זאת, מתיזים חומר חד רכיבי או דו רכיבי, בהתאם להמלצת בעל המקצוע. בסיום מכסים בשכבת הגנה עשוית יריעות או לוחות קלקר, המבטיחים הגנה על האיטום גם לאחר שמכסים את הקירות באדמה.

  איטום מרתף נגד גז ראדון

  ישנם אזורים מסוימים בארץ בהם יש חשש מפני הופעתו של גז ראדון – גז חסר ריח שעשוי להזיק לדרכי הנשימה ולגרום למחלות. איטום המרתף מסייע במובן כלשהו למנוע את חדירת גז הראדון, כאשר מניחים יריעות צמנטיות או מזרן ייעודי תחת היריעות ביטומניות. לאחר שמסיימים את הבנייה, מוטב לצבוע את הקירות בצבעים נוגדי גז ראדון.

  חברת מוקד האיטום היא חברה המומחית באיטום מרתפים. פנו אליה עוד היום לייעוץ.

  איטום רצפת מרתף

  איטום קירות מרתף

  המרתף הוא האזור הכי קרוב לאדמה. המים המחלחלים בה עשויים להפוך אותו בן רגע למחילה לחה וטחובה, כך שלא יהיה נוח לעשות בו שימוש לשלל הדברים האפשריים. כדי להבטיח שהמרתף אכן יהיה מקום ידידותי לאנשים, יש צורך באיטום קירות מרתף יחד עם רצפת המרתף. כך מבטיחים היעדר חדירה של נזילות ורטיבות פנימה, ויכולים לנצל את השטח הזה לכל מטרה מתאימה.

  כיצד מבצעים איטום קירות מרתף?

  במקרים רבים האיטום נעשה באמצעות יריעות ביטומניות, אולם כאן זה לא המקרה. מדוע? משום שהיריעות לא נדבקות באופן מלא לקירותיו של המרתף, וכתוצאה מכך עלולים להיווצר כיסי אוויר שיפגעו בתוצאת האיטום. טרם תחילת האיטום בהתזה, יש לוודא את מוכנותם של הקירות לאיטום, כלומר שהם נקיים לחלוטין ולא מוצמדים אליהם חלקי ברזל או חצץ וכן שכל הסדקים בבטון אטומים. לאחר שהקיר חלק וערוך, מתיזים עליו את חומרי האיטום. העובי של שכבת האיטום משתנה ונע בין 3-5 מ"מ, כאשר ככל שהבית חשוף יותר לנזקי הגשמים, כך מוטב ששכבת החומר תהיה עבה יותר.

  האיטום ניתן לביצוע על ידי שני הרכבים של חומר:

  1. חומר דו רכיבי – שילוב של שני חומרים המתנפחים כאשר הם באים במגע עם האוויר. כתוצאה מכך נוצרת שכבת הגנה על גבי הקירות במרתף.
  2. חומר חד רכיבי – משחה שמתיזים על הקירות במרתף.

  בסיום האיטום מניחים שכבת הגנה נוספת, בדמות יריעות או לוחות קלקר, המסייעת בשמירה על שכבת האיטום גם לאחר שמכסים את המרתף באדמה.

  איטום שלילי למרתף

  ישנם שלושה גורמים מרכזיים שמשפיעים על המחיר של איטום קירות במרתף:

  • גודל המרתף – ככל שיהיה גדול יותר, כך המחיר פר מ"ר יהיה נמוך יותר.
  • טיב חומרי הגלם – יש כל מני סוגי חומרים המשמשים לאיטום מרתף, כאשר חומרים איכותיים יהיו יקרים יותר. גם הוספת שכבות איטום כרוכות במתן עלות נוספת.
  • משך זמן העבודה ומורכבותה – איטום מרתף נגיש יהיה זול יותר מאשר איטום מרתף המצריך הובלות או ציוד מיוחד.

  ישנם קבלני איטום רבים, אך במקרה זה יש לפנות אל חברה בעלת ניסיון כחברת מוקד האיטום, העוסקת באיטום קירות מרתף מזה שנים רבות.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצרו אתכם קשר
   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל

   תפריט נגישות